Hjelp meg til å bli frisk med stamcelletransplantasjon HSCT i India
Hjelp til stamcelletransplantasjon HSCT i India
Endelig! Nå skjer det…
Jeg har søkt om stamcelletransplantasjon HSCT i India, og i går fikk jeg den gode nyheten om at jeg har fått tilbud om å komme til behandling 01.07.2019. Denne behandlingen er livsviktig for meg, og er et siste håp om å bli frisk. Denne behandlingen stopper MS.
Jeg har opprettet denne innsamlingen i håp og bønn til dere der ute om en hjelpende hånd. Jeg er nødt til å samle inn penger, da denne behandlingen koster 300 000 kroner, pluss omkostninger på rundt 30 000 kroner.
Jeg er 39 år og mor til en gutt på snart 3 år. Jeg er utdannet førskolelærer med spesial pedagogikk og er ny oppstartet HelseCoach.

Å leve med MS er skremmende og uforutsigbart, og fører med seg en lang prosess med både sorg og frykt for hva som kan skje med meg.
I 2007 fikk jeg diagnosen MS. Til å begynne med hadde jeg en versjon som heter attakk MS, som de siste 4 årene har utviklet seg til den alvorligste formen for MS, sekundær progressiv MS. Dette vil gjøre meg mer og mer invalid og hjelpetrengende.
MS er en sykdom som rammer sentralnervesystemet og har ett svært uforutsigbart forløp. MS kan føre med seg blant annet synsforstyrrelser, fatigue (utmattelse), nedsatt hukommelse, lammelser, og alvorlige funksjonssvikter i kroppen.
Flere mennesker med MS i Norge har valgt å gjennomføre stamcellebehandling i utlandet og dette er en behandling som norske myndigheter ikke støtter, på grunn av for lite norsk forskning innen feltet. I dag pågår det et forsknings prosjekt på attakkvis MS ved Haukeland universitetssykehus, men det er ikke mulig for meg å være med i deres forskningsprosjekt med stamcellebehandling, da jeg har Sekundær progresiv MS. Derfor er jeg helt nødt til å reise til utlandet for å få tilsvarende behandling. Dette må jeg dekke selv da Norge kun tilbyr bremsemedisin som dessverre ikke stopper MS sykdommen. Jeg har forsøkt 4 ulike medisiner, men likevel har sykdommen utviklet seg og gjort meg mer og mer hjelpetrengende. Sykdommen herjer i kroppen min, og jeg kan ikke vente lenger. Sykdommen må stoppes nå, før det er for sent.
Gutten min er min største inspirasjon. Han er det beste som har skjedd meg, og alt jeg vil i hele verden er å være der for han som en mor kan. Jeg ønsker å gå med han, være med på trening når den tid kommer, gå tur i skogen, og nyte livet med han. Jeg vil gjøre alt jeg kan for å unngå at han må vitne mitt forfall. Jeg vil ha tilbake livet mitt og det kan jeg få ved å få stamcelletransplantasjonen i India.
Det er veldig vanskelig å be om hjelp, men jeg vet at dere kan hjelpe meg og familien min, og jeg er nødt til å gi det en sjanse. Dere kan være med å hjelpe meg til å bli frisk. Gi gutten vår mulighet til å ha begge foreldrene med seg i møte med livet. Dere kan redde meg ifra å bli invalid og ufør.
Kan du tenke deg å hjelpe meg å få denne behandlingen, er det mulig ved å bruke:
Kontonummer:
42406128525
Har du ikke mulighet til å bidra ønsker jeg å takke for at du har brydd deg om meg og leste min historie.
Til alle dere som har lest saken min, er det til stor hjelp om dere deler den videre.
Stor Klem fra Hege
Ps! En av de som har hjulpet meg med både med inspirasjon og håp er Kristin Sæther som selv har gjennomgått denne behandling i India med stor suksess se link:
https://www.tv2.no/a/10299237/
Anbefaler også å se denne youtube videoen av en annen MS pasient som har fått stamcelletransplantasjon (HSCT) på samme klinikk som jeg skal til. Se video: