Stall Fagerheim - Et rop om hjelp etter uventede hendelser
Min kjære venninne Sandra Helen Kjelstrup driver Stall Fagerheim. Sandra er i startfasen av å starte sitt eget firma og etter mye motgang og uventete store utgifter står hun fast, og jeg ønsker dermed å hjelpe henne.
I vinter overtok hun 11 sauer og 1 vær som kom i fra dårlige forhold. Dette var ikke planlagt men som den dyreglade venninna jeg har tok hun de imot med åpne armer. Disse var tynne og redde, og i løpet av våren kom det 14 lam hvor ett av lammene ble kopplam. Det ble satt opp gjerder og skjul til de og grovfor, vannkar og annet nødvendig tilskudd ble kjøpt inn.


Sandra og Thor Kopplammet Odin med to av hundene på gården.
Hun driver utleie av stallplasser og hadde bygget et flott skjul til hestene på gården men tidligere i vinter kom det en storm og reiv med seg både skjul til hestene og stormen gjorde store skader på huset hun bor i. Hun dropper å ha ferier fordi hun ønsker å tilby feriepass av hester og andre dyr på gården slik at andre skal kunne reise på ferie med god samvittighet. Hun er også den eneste hovslageren her i Hamarøy og hun strekker seg langt for å stille opp for alle som trenger en hjelpende hånd. Hun har skrapt sammen alt hun klarer for å bygge alt opp, men dessverre strekker det ikke til.

Slik så uteskuret ut etter stormen hadde herjet. Vinden har blåst med seg søppel og rasert tak og vegger.
Denne sommeren har kommunen stengt av vannet flere ganger i løpet av døgnet for å spare på vannet, dette resulterer masse ekstra utgifter i kjøring da hun må hente vann. Med 26 sauer, 6 hester og ponnier, 2 katter, 3 hunder, 4 kaniner og noen høns på gården så er det snakk om flere hundre liter vann pr dag.

Sandra og Lydia
Hun er en ildsjel som bidrar når andre trenger hjelp og hun jobber dag og natt. Hun fortjener virkelig og få en hjelpende hånd. Det er alltid folk på besøk på gården for å se på dyrene og hun ønsker å tilby et fristed for store og små.
Pengene som samles inn vil bli utbetalt direkte til Sandra og vil bli brukt til å bygge et nytt solid utegangsskur, sette opp nye innhegninger til sauene så både søyene og værene får større områder og boltre seg på. og nytt skjul til dem. Det må kjøpes grus og matriale, og en ny stall skal settes opp. Stallen blir å bestå av 2 bokser og en midtgang. Noe av matriale har hun allerede men mangler fremdeles mye. Alle monner drar uansett som det er 1kr eller mer. Vi blir evig takknemlig for alle bidrag, og alle er hjertelig velkommen på besøk til dyra.
Spleisen er godkjent av Sandra.