Hjelp Norske Redningshunder Vesterålen lag til enda mer effektiv planlegging av søk etter savnede!
NRH Vesterålen lag er en liten men svært engasjert gjeng med ildsjeler som bruker mesteparten av sine ettermiddager til å trene hundene for å kunne hjelpe mennesker i vårt lokalsamfunn når det er behov for dette.
For å kunne gjennomføre effektive søk etter savnede personer er det vesentlig for operativ leder (OL) å kunne planlegge søket på en slik måte at man sikrer at alle områder er avsøkt. Ved bruk av Basecamp og kart innad i programmet vil OL kunne dele ut områder som de forskjellige hundeførerne skal avsøke. Ved bruk av GPS på hund og fører som snakker med Basecamp vil OL kunne kontrollere at alle områder er avsøkt før man starter på et nytt sted.
PCen som OL i NRH Vesterålen lag i dag bruker er gammel og har lite minne. Det er svært ønskelig for laget å få kjøpt inn en ny PC for å kunne sikre at denne til enhver tid er oppdatert og at det kan gjennomføres effektive søk. En slik investering vil koste ca 10 000 kr, da man trenger en rask PC med stort minne.
All aktivitet i redningstjenesten Norske Redningshunder blir gjort på frivillig basis, og hundeførerne investerer mye tid og penger i treninger og utstyr for å tilslutt kunne bistå med en godkjent hund i søk.
Derfor er alle bidrag vi kan få inn til dette gode formålet virkelig høyt verdsatt :)