Hopp til hovedinnhold
Prosjektbilde for Hjelp Enzo å bli frisk etter angrep fra to AmStaff

Nyeste oppdatering

«Kontroll»

Hjelp Enzo å bli frisk etter angrep fra to AmStaff

Vetrinærutgifter for Enzo,etter hundeangrep

Den 7.februar er jeg ute på tur med min 14 år gamle Dachs,Enzo.  I bestemmer oss for å møte samboer etter jobb,som er på senteret her på Grønland. Vi kommer inn dørene og går mot butikken hvor samboer har noen minutter igjen av arbeidstiden. Så smeller det.   Rett forran Vinmonopolet, blir Enzo , helt uprovosert,angrepet av to store AmStaffer med rusavhengige eiere,som står der når jeg kommer. Hundene er  I bånd,men men eiere har  ingen kontroll på hundene,som sliter seg av eiers hender og går «all inn» for å drepe. Det kom som lyn fra klar himmel.  Plutselig biter to aggressive og store Anstaffer seg fast i Enzo,som hyler av smerte. Blodet spruter umiddelbart. Fullt kaos. 6-7 voksene som kommer til og sparker,bokser og slår de to gale hundene. Jeg ligger på gulvet og forsøker å beskytte den stakkars hunden min som er sjanseløs i angrepet av to hunder. 100 mennesker i flokk rundt. Alle skriker. Unger gråter.  Helt umulig. Enzo er i et jerngrep av to aggressive hunder som helt uprovosert angriper. Jeg har aldri slått noe eller noen så hardt som jeg slo disse for p slippe. Enzo ble riset som en filledokke. Blodet spruter fra øret som begge de to gale har i kjeven  Begge hadde tak i øret og skallen. Men når øret revner og da mistet hundene grepet og vi fikk «kontroll». 

Politiet ble tilkalt. Da hadde jo disse stukket av.  Men de sikret video fra senteret og vi ble fortalt at bildene gikk ut til alle enheter i Oslo Politidistrikt. Politiet har opprettet sak og vi håper de blir tatt. Hundene er ulovlige og vil bli avlivet om de blir funnet. 

Politet kjørte oss til veterinær på Ensjø hvor flere timer med operasjon ventet.

Enzo er lappet sammen med sting fra skallen og helt ut i ørekanten. Men han overlevde noe som fint kunne endt værre.  

Regningen hos veteinær er høy. Grunnet alder,er han ikke forsikret. En stygg infekskon i såret,krever hyppig oppfølging hos  veteinær. Dyre utgifter til medisiner og materiell. Til nå er utgiftene oppe i 13 000kr,og det er mye for meg. 

Har du lyst til å hjelpe,blir jeg glad. Overskuddet går til Fod Gården. 

 



Hjelp Enzo å bli frisk etter angrep fra to AmStaff

22 570 kroner innsamlet

139 givere
Avsluttet 18.02.2020
132% av 17 000 kr
Heidi Dahl sitt profilbilde
Verifisert
Heidi Dahl mottar pengene
Avsluttet

Siste aktivitet

  1. 3 ga anonymt
  2. Jolanda Hagen
    God bedring lille, vakre Enzo ❤🐶❤
  3. 1 ga anonymt
Del innsamlingen
Facebook
X
Plakat
Lagre bildet på telefonen din og last bildet opp på Instagram som et vanlig innlegg eller i story.
Skriv ut en plakat og heng den opp i ditt nabolag eller legg den i naboenes postkasse.
Skriv ut QR-koden og vis den frem til potensielle givere slik at det blir enklere for dem å gi.
Heidi Dahl er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål. Mistanke om brudd på våre vilkår?

Se hva andre spleiser på 🙌

Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!
Se flere spleiser vi heier på

Uuups! Du bruker en utdatert nettleser.

Med nettleseren du nå bruker vil spleis.no ikke kunne brukes skikkelig. Men fortvil ikke! Du har flere muligheter;

  1. Bytt til en annen nettleser, for eksempel Google Chrome
  2. Fortsett på mobiltelefonen, bare skriv inn adressen:
  3. Lukk denne boksen, og fortsett på eget ansvar

×