La Luna leve ❤️ Hjelp meg å redde min kjære hund, hun betyr så mye for mange ❤️
Penger brukes til å dekke advokat og kennelregninger Blir det noe til overs blir der donert til Noah
Hjelp meg å redde min kjære hund Luna ❤️
Luna er min nydelige rottweiler på 7 år. Jeg har hatt henne siden hun var valp, og hun er en stødig og trygg familihund . Hun er oppvokst med katter , og er godt sosialisert med barn, voksne og andre hunder. For meg alene fungerer Luna også som min terapihund, og hun er en god og viktig støttespiller i hverdagen. Hun er med meg overalt, og det er mange som er veldig glad i henne ; både store og små .
Luna har fått ett avlivningsvedtak fra forvaltningen . En person i nabolaget hevder hun hoppet opp på bet vedkommende i låret , tidlig desember ifjor. Hun sprang ut av bilen og ned til denne personen, med båndet etter seg. Det var mørkt og det tok ca ett min før jeg fikk tak i henne. Denne personen kjenner Luna fra før , og sa alt var bra både da, og dagen . Hadde ingen merker etter noe bitt, men anmeldte likevel forholdet over telefon 2 dager senere, og sendte noen bilder av ett lite blåmerke til politiet. Vedkommende hadde ikke oppsøkt legevakt, og hevdet i avhør at telefonen hadde tatt av for det påståtte bittet. Politiet har ikke spurt etter bevis, og denne påstanden har ikke blitt etterforsket nærmere.
Likevel ble Luna hentet i hjemmet av politiet 3 måneder senere; noe som var særdeles opprivende for Luna og meg . Polititjenestemennene og hundehandleren hadde trolig forventet en aggressiv hund, men møtte en snill og glad rottis.
Luna har nå vært borte på hemmlig kennel i 7 uker.
Dette koster meg 700 kr pr dag, og er fortvilende økonomisk. Selv om savnet og redselen over situasjonen er værst. Jeg har i mange år vært aktiv innen dyrevern og omplassering av katter og hunder. Jeg ser på meg selv som en ansvarlig hundeeier , noe som veterinær Gro Jahren bekrefter i sitt skriv til politiet.
Jeg er representert av advokatfirmaet Brodwall og Kvanvik. De er skrevet en meget god klage som er sendt til forvaltningsorganet. Noah er har blitt kontaktet og sett på saksdokumentene . De mener og at dette er en klar saksbehandlingsfeil , og de vil sende en supplerende klage.
Her i dette nabolaget har det vært etpar episoder under lek , hvor en mindre hund fikk ett lite bittmerke . Jeg tok umiddelbart regningen for rens og sårbehandling hos veterinær. Den andre episoden skjedde i mørket sent på kvelden under lek med ball. Også der dekket jeg alt av utgifter, og eieren så seg ferdig med saken. Det har aldri vært noen episoder før med Luna og andre individer.
Jeg opplevde her at enkelte syntes Luna er en stor og skummel hund, og reagerte negativt bare de så henne.
Jeg tok nødvendige grep og gjerdet inn eiendommen . Jeg har hatt politiet på døra med våpen og skjold, da en person ringte politiet og sa Luna var løs og aggressiv. Politiet hadde derimot ingenting å utsette på hundeholdet mitt eller Luna, som lå inne og sov når de kom. De samme personene har ringt til politiet med påstander om Luna som ikke stemmer.
Jeg har kontaktet hundeadferdsspesialist Linda Rugaas, som også har sett på saksdokumentene og satt seg inn i saken. Hennes uttalelse er lagt ved.

Linda har sagt seg villig til å komme fra Kristiansund for å observere og teste Luna der hun er. Det burde vært ett viktig element med tanke på Linda sin kompetanse og lange erfaring . Dessverre har politiet avvist dette, det vil ikke endre deres vurdering i saken. Uansett hva jeg har sendt av uttalelser og vedlegg fra naboer, veterinær og andre personer angående Luna og mitt hundehold, står politiet fast bestemt på at avlivning er det eneste rette. Vi venter da på at klagen blir sendt høyere opp i organet.
Jeg er igang med å selge huset og flytte vekk fra dette området.
Jeg trenger virkelig hjelp for å få min kjære Luna hjem igjen. Dette er bare så sjokkerende og urettferdig alt sammen .
Om du ikke kan bidra økonomisk , så del gjerne saken.
På forhånd takk for all støtte .
Jeg har hatt en spleis gående , som nå blir erstattet av denne, da dette trekker ut og kostnadene blir større en forventet.
Alle kvitteringer og dokumentasjon vil bli lagt ut her. Blir det penger tilovers vil det bli donert til Noah , som takk for deres støtte.
Jeg tar også imot vipps på nr 99273907
for de som ikke ønsker å bruke spleis.
Tusen hjertelig takk igjen for alle dere som heier på oss,det betyr enormt mye .❤️
La Luna leve ❤️
Vennlig hilsen Beate Louise
