
Aktivitet
- MSMarit S.støttet
- Anonym4 givere ga anonymt
- SStinestøttet og skrev en hilsenEt lite bidrag til en viktig kamp! Jeg håper du snart kan fokusere på å stabilisere helsa i fred og ro. 💙 Står ved det jeg skrev i Aftenbladet: https://www.aftenbladet.no/meninger/debatt/i/RjGR3W/sy
- Anonym8 givere ga anonymt
- CBChristine Birkelandstøttet og skrev en hilsenJeg vet hvilket helvete du bor i jeg bor der jeg også, jeg vet hvor stygge å slemme ignorante og dumme de er jeg vet den redsel og sinne de vekker,de gjør det mot meg også.Hvil lenge bli bedre hold ut
- EEldridstøttet og skrev en hilsenGode tanker og ønsker til dere 🌺
- HHHanna Hvattumstøttet og skrev en hilsenStår sammen med dere ❤️
- Anonym4 givere ga anonymt
- AAnonymstøttet og skrev en hilsen💙 Fra en MEd pasient til en annen.
- Anonym2 givere ga anonymt
- EEmmestøttet og skrev en hilsenAlt godt 💐
- Anonym2 givere ga anonymt
- MHMerete Haugestøttet og skrev en hilsenTakk for at dere tar dette til retten, og håper retten støtter syke og pårørende 🙂
- Anonym3 givere ga anonymt
- USUnni Sstøttet og skrev en hilsenPensjonert vernepleier som ikke har egen erfaring med ME, men har blitt oppmerksom på debatten de siste par årene. Det virker åpenbart for meg at NAV er fullstendig på bærtur i denne saken.
- MUMor til ungvoksen under utredningstøttet og skrev en hilsenKrysser fingrene for positivt utfall når dommen foreligger.
- NVNorges ME Forening region Vest-Agderstøttet og skrev en hilsenVi føler med deg og forstår deg! Vi gir et lite bidrag i kampen og håper på gjennomslag.
- Anonym3 givere ga anonymt
- EFEirin Cesilie Fegstadstøttet og skrev en hilsenHåper du får rettferdighet, Hilsen en ME mamma.
- Anonym2 givere ga anonymt
- TFTone Fstøttet og skrev en hilsenHåper på rettferdighet 💙
- Anonym5 givere ga anonymt
- MMefarmorstøttet og skrev en hilsenDu står på for mange. Lykke til.
- ØBØnsker deg at ting blir bedre.støttet
- Anonym1 giver ga anonymt
- VVigdisstøttet og skrev en hilsenDette er helt hårreisende lesing!😢Lykke til! Og takk for at dere orker! Det er en utrolig viktig kamp dere kjemper, -for mange!💪❤️ Hilsen ME-syk i snart 40 år💫
- MME-foreldrenestøttet og skrev en hilsenAlvorlig syke mennesker skal ikke måtte kjempe mot systemet for å bli trodd. Takk for at du tar kampen. Varme tanker til deg og familien.
- Anonym1 giver ga anonymt
- RRonjastøttet og skrev en hilsenJeg føler med deg og sender deg alt godt, fra en sengeliggende ME syk til en annen. håper denne galskapen tar slutt.
- SRSiw Renéestøttet og skrev en hilsenTakk for at dere tar denne viktige kampen❤️
- Anonym6 givere ga anonymt
- Anonymstøttet og skrev en hilsenTakk fra en ME-mor
- SLSilje Louison-Lautenstøttet
- KSKathrine Skjelvanstøttet og skrev en hilsenMåtte rettferdigheten seire!
- LLinestøttet og skrev en hilsenTusen millioner takk for at du og dere orker å stå i dette 💛🙏✨Jeg heier på dere og rettferdigheten ❣️
- SSiljastøttet og skrev en hilsenLykke til!
- Anonym1 giver ga anonymt
- Anonymstøttet og skrev en hilsenMasse lykke til, heier på deg🙏🏻❤️Hilsen ME-mamma
- SKSvein Kallevikstøttet og skrev en hilsenLykke til
- Anonym3 givere ga anonymt
- NFNorges ME-forening, Oslo og Akershus fylkeslagstøttet
- USUnni Sandvollstøttet og skrev en hilsen❤️
- Anonym2 givere ga anonymt
- LBLinda Bringedalstøttet og skrev en hilsenHåper på rett svar, tenker på dere.
- Anonym2 givere ga anonymt
- Anonymstøttet og skrev en hilsenDet er tydelig at NAV satser på å skape presedens. Ingen hensyn til sykdommen eller mennesket. Men jeg forstår ikke, det er jo uttallige spesialister og forskning som viser at ME ikke er psykomotorisk
- Anonym9 givere ga anonymt
- BBentestøttet og skrev en hilsen❤️
- Anonym1 giver ga anonymt
- FSFrank Strømmenstøttet og skrev en hilsenDu har en god sak men en mektig motstander. Håper virkelig at du vinner saken og at ikke påkjenningen setter deg for mye tilbake.
- VVeMistøttet og skrev en hilsen❤️✊🏻❤️
- Anonym3 givere ga anonymt
- LBLise Lunde Brennhagenstøttet og skrev en hilsenMasse lykke til! Heier så mye på deg! Viktig sak for alle ME-syke
- Anonym1 giver ga anonymt
- EEvastøttet og skrev en hilsenHi! I read your case and it made me cry. I’m severe and bedbound. Norwegian isn’t my first language, it’s hard for me to write in Norwegian right now, sorry. I hope you beat NAV, this is outrageous!
- Anonym2 givere ga anonymt
PRINSIPIELL UFØRESAK: NAV tolker ME som psykosomatikk og ser bort fra forverringsfaren
319 270 kroner innsamlet
648 givere
, Avsluttet 25.03.2026
63% av 500 000 kr
Avsluttet
Spleisens sponsorer
- GGlesne Logopedi AS10 000 kr
- Norges ME-forening, Oslo og Akershus fylkeslag10 000 kr

- MMorten Ross5 000 kr
- Norges ME forening region Vest-Agder5 000 kr
Siste aktivitet
- Marit S.støttet
- Anonym4 givere ga anonymt
- Stinestøttet og skrev en hilsenEt lite bidrag til en viktig kamp! Jeg håper du snart kan fokusere på å stabilisere helsa i fred og ro. 💙 Står ved det jeg skrev i Aftenbladet: https://www.aftenbladet.no/meninger/debatt/i/RjGR3W/sy
Hjelp Gunder Sønsteby å nå frem til flere!
Deler du spleisen med nettverket ditt bidrar du i snitt med 1 000 kr ekstra til spleisen 💰Facebook
Kopiér lenke
Flere valg
Gunder Sønsteby er ansvarlig for innholdet i denne innsamlingen og for at pengene går til angitt formål.
Se hva andre spleiser på 🙌
Tenker du på å lage en spleis til noe du brenner for? Vi har samlet et knippe inspirerende spleiser!