Spleis-pengene er gitt til ME-fondet!
Det tok litt tid å komme så langt, siden det først måtte avklares hvordan givere av større beløp (kr 500,- eller mer) skulle kunne få skattefradrag for gaven. Se egen informasjon om dette. I tillegg har vi hatt betydelige helseutfordringer i heimen den senere tiden. Men pengene ble oversendt ME-fondet for en stund siden, vi er bare litt sent ute med informasjonen.
IGJEN HJERTELIG TUSEN TAKK FOR DEN FANTASTISKE STØTTEN!!!!!!!!!!!!
Det betyr VELDIG mye for Kolbjørn og for hele familien vår at han nå har fått uføretrygd! En enorm bør har falt fra hans og våre skuldre.
Beløpet som er samlet inn, gjennom 702 innbetalinger fra 648 ulike givere, er 319.270,-. Av dette beløpet (bortsett fra de første 1.000,- som er gratis) tar Spleis 4% i plattformavgift og 2,5% i transaksjonsavgift, til sammen 6,5%, slik at beløpet Kolbjørn har fått utbetalt er 298.582,45. Dette beløpet er altså overført til ME-fondet.
Tilleggsinformasjon: Krav om endret virkningstidspunkt
NAV Arbeid og Ytelser innvilget, i brev datert 4. mai 2026, uføretrygd med rettighet som ung ufør fra 1. juni 2026. I vedtaket er uføretidspunktet satt til august 2009. For Kolbjørn, som hadde 2/3 av minimums AAP-sats, utgjør AAP-ytelsen han har mottatt mindre enn halvparten av ytelsen han egentlig hadde rett på.. Dette utgjør mye penger over tid. Det kan ikke være riktig at NAV skal spare penger på å gjøre feil vedtak. Advokaten har derfor sendt NAV krav om endret virkningstidspunkt for uføretrygden. Vi er spente på å se om kravet fører frem, eller om vi må ta saken videre.
Men hovedsaken, uføretrygden, er uansett sikret! FANTASTISK!
BEST MULIG SOMMER til dere alle!

